Novinky

Benefity firmám mohou přinést i rodiče malých dětí

„Máte malé děti?“ Taková otázka na přijímacích pohovorech je už přežitkem. Firmy se už nemusí obávat zaměstnávat rodiče po vyčerpání rodičovské dovolené. Naopak jim to může přinést řadu výhod.

Loajalita, obětavost, perfektní time management a především chuť pracovat, to jsou společné hlavní rysy matek a otců, kteří se chtějí vrátit po rodičovské „dovolené“ do pracovního procesu. „Také nám se osvědčilo nabírat i maminky čerstvě po rodičovské dovolené. Přijali jsme takto například naši kolegyni Barboru Vodičkovou,“ přiznává Petra Jordánová, HR Director CZ&SK z B+N Facility Services. „Právě Bára zvládá s přehledem zaštítit oblast náboru a personálního marketingu v B+N Czech Republic Facility Services s.r.o., věnovat se rodině a ještě sbírat úspěchy se společností M.arter, kterou před pěti lety pomáhala zakládat,chválí si Jordánová spolupráci s Bárou Vodičkovou, která do společnosti nastoupila před třemi roky právě po rodičovské dovolené.

cena SDG

Díky polovičnímu úvazku se Báře Vodičkové daří efektivně skloubit péči o rodinu a její malou dceru, zájmové aktivity v platformě M.arter a také práci pro firmu B+N, kde se věnuje náborům a projektům na podporu zaměstnanců v tíživých situacích. „Baví mě rozvíjet svůj skrytý potenciál. Mám radost z toho, že mohu vytvářet projekty. Zaměřuji se zvlášť na interní projekty pro znevýhodněné rodiny, což se nám velmi osvědčilo. Zaměstnanci to velmi pozitivně přijímají a mě to zpětně nabíjí,“ uvádí Vodičková.

Bára původně začínala na personálním oddělení B+N s nábory zaměstnanců a teď pomáhá rozvíjet celý employer branding. „Od strategie personálního marketingu až po vizualiaci a distribuci firemních novinek směrem k široké veřejnosti i zaměstnancům prostřednictvím sociálních sítí,“ usmívá se Bára.