Novinky

NÁŠ UV ROBOT A ÚKLIDOVÝ ROBOT R3900 BYLY PŘEDSTAVENY NA VELETRHU INTERCLEAN AMSTERDAM 2024

Mezinárodního veletrhu Interclean Amsterdam 2024 se zúčastnila také společnost LAB/DA INNOVATIONS, oddělení výzkumu a vývoje společnosti B+N Reference Zrt., která hned první den představila své nejnovější inovace. Interclean je přední světová profesionální platforma pro úklid a hygienu.

B+N byla oceněna jako nejinovativnější poskytovatel služeb letištěm Budapešť

Slavnostní předávání výročních cen na letišti v Budapešti odráželo důležitost koordinované práce letištní komunity a jejích partnerů. Na grandiózní akci provozovatel letiště poděkoval svým partnerům za jejich příspěvek k tomu, aby se mezinárodní letiště Ference Liszta stalo jedním z nejlepších letišť v Evropě.

B+N rozšiřuje aktivity v ČR

Společnost B+N v České republice rozšířila svoje aktivity a v květnu 2023 dokončila akvizici dvou významných společností: TESPRANET SERVICES s.r.o. a TESPRANET LANDSCAPING s.r.o. Integrace obou společností byla úspěšně dokončena koncem roku 2023. Více informací o společnosti Tespranet najdete na webových stránkách http://www.tsp-servis.cz/cs/

Metodika BIM může být mostem mezi hráči na realitním trhu

S rychlým rozvojem technologií je stále důležitější zajistit, aby budovy byly navrhovány, stavěny, provozovány a udržovány v součinnosti. Informační model budovy (BIM) je všeobecně známý, přesto jeho potenciál není v realitním průmyslu využíván. Na první pohled se může zdát, že je to drahé, ale používání BIM může ušetřit značné částky v průběhu životního cyklu budovy.

Největší maďarský dodavatel služeb Facility managementu dále expanduje v západní Evropě

Domácí a regionální lídr na trhu FM B+N Referencia B+N Referencia Zrt. pokračuje v posilování své mezinárodní přítomnosti mimo střední a východní Evropu, přičemž již v letošním roce 40 % příjmů skupiny pochází ze zahraničních operací. Díky akvizici italské společnosti Sagad získala maďarská společnost nové znalosti v oboru, významné zkušenosti ze západní Evropy a novou zákaznickou základnu.

Robot UV-C společnosti B+N – Výroba je na dosah ruky

Prototyp vlastnoručně vyvinutého robota pro dezinfekci UV-C s využitím umělé inteligence je hotový a po nezbytných testech může být v letošním roce zahájena jeho výroba. O vývoj oddělení výzkumu a vývoje maďarské společnosti B+N Referencia Zrt. je již nyní zájem ze zahraničí.

Zaměstnávání osob se zdravotním postižením a jeho výhody

V České republice je zhruba 10% obyvatel, kteří žijí se zdravotním postižením nebo znevýhodněním. V produktivním věku je těchto lidí minimálně 500 tisíc. Nutno brát v potaz, že ne všichni pobírají invalidní důchod nebo mají vymezenu tzv. invaliditu bez důchodu. O této skupině občanů není zřejmá výše vzdělání ani praxe, či pracovní možnosti. V posledních […]

B+N a Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2022

Dne 17. května 2023 se naše společnost B+N CZECH REPUBLIC FACILITY SERVICES S.R.O. zúčastnila slavnostního předávání cen finalistům soutěže Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2022. Tento projekt realizuje NFOZP – Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením a jsme velmi rádi, že jsme mohli tento projekt finančně podpořit. Byli jsme pozváni jako podporovatelé soutěže […]

Prorodinná politika respektuje potřeby rodičů i managementu B+N

O prorodinné politice ve firmách se hodně mluví. Možná máte jako zaměstnavatel či zaměstnanec i nějaké vize rodinné politiky. Ta je klíčovým faktorem pro snadný nástup žen po rodičovské dovolené, čímž tak otevírá cestu pro větší počet potencionálních zaměstnanců. Ale pomáhá také s návratem stávajících zaměstnanců a tím i šetří firmám peníze. Jak vypadalo takové […]

FMnewsroom.com – Obchodní čtení powered by B+N Zrt.

B+N Referencia Zrt. v současné době dodává své služby v 7 zemích. Pro nás jakožto mezinárodní společnost je velmi důležité, aby veškeré zprávy o trendech na trhu a informace o naší společnosti a dceřinných společnostech byly dostupné přehledně na jednom místě.

B+N Referencia Zrt. se stává vedoucí FM společností v regionu

Maďarská společnost B+N Referencia Zrt. je přední společností v oblasti facility managementu (FM) ve střední a východní Evropě. Jak říká Ferenc Kis-Szölgyémi, generální ředitel společnosti: „Je skutečně bezkonkurenční, že jsme se za poslední rok a půl stali nejdynamičtěji rostoucí maďarskou společností v regionu.“

„Vytváření lepších míst“ v polské pobočce B+N

Jedna z předních konferencí polského FM sektoru se nedávno konala ve Varšavě. Prezentace akce pořádané polskou radou pro správu budov pod názvem „Creating Better Places“ se dotkly témat a problémů, které jsou v současnosti považovány za nejdůležitější. Manažeři INWEMER, polské dceřiné společnosti B+N Referencia Zrt., se konference také zúčastnili.

Benefity firmám mohou přinést i rodiče malých dětí

„Máte malé děti?“ Taková otázka na přijímacích pohovorech je už přežitkem. Firmy se už nemusí obávat zaměstnávat rodiče po vyčerpání rodičovské dovolené. Naopak jim to může přinést řadu výhod. Loajalita, obětavost, perfektní time management a především chuť pracovat, to jsou společné hlavní rysy matek a otců, kteří se chtějí vrátit po rodičovské „dovolené“ do pracovního […]

B+N uklízí obchody Reserved, House, Cropp, Mohito a Sinsay

B+N Referencia Zrt. podepsala smlouvu na poskytování úklidových služeb pro prodejny značek Reserved, House, Cropp, Mohito a Sinsay nejen v Polsku, ale nyní i v Maďarsku. Je to velká výzva, protože naši kolegové mají denně k dispozici pouze 2 hodiny na provedení práce před otevřením prodejen.

Inovace od B+N Referencia Zrt. nemá v Maďarsku obdoby: inteligentní skříň

Portfolio společnosti B+N Referencia Zrt. bylo rozšířeno o novou službu: společnost představila jedinečnou inovaci v nemocnici v Hatvanu. Používáním takzvaných „inteligentních skříní“ mohou mít zaměstnanci této nemocnice „automaticky“ přístup ke svým pracovním oděvům. 

Vliv Metaverse na trh nemovitostí

B+N Referencia Zrt. byla zlatým sponzorem SEE Property Forum, které se nedávno konalo v Bukurešti. Více než 50 přednášejících se sešlo, aby podali přehled o situaci na trhu s nemovitostmi v jihovýchodní Evropě na přední mezinárodní konferenci o správě nemovitostí v Rumunsku a regionu.

Profesionální a detailní analýza dat je největší výzvou blízké budoucnosti

Vídeň byla opět hostitelským městem pro hlavní konferenci o trhu nemovitostí v regionu. Akce organizovaná v několika sekcích a za účasti více než 80 řečníků poskytla komplexní analýzu tohoto odvětví průmyslu: kromě odborníků zabývajících se facility managementem diskutovali investoři, developeři, bankéři a obchodní manažeři na aktuální témata a nastínili nejdůležitější trendy budoucnosti. . Nejvýznamnější poselství konference v jedné větě: „vše se mění“.

B+N oceněno prestižním oceněním ve Slovinsku

Slovinská pobočka B+N nedávno získala certifikát „Společensky odpovědný zaměstnavatel“. Tato prestižní pocta se uděluje společnostem, které působí ve Slovinsku a reprezentují společensky odpovědné myšlení a jednání nejen ve svých principech, ale i v každodenní praxi.

Maďarská společnost převzala bulharskou firmu facility managementu i-Facility EOOD

B+N Referencia Zrt.  převzala bulharskou společnost pro správu budov i-Facility EOOD.  Tímto krokem firma posílila svou již existující pozici lídra na trhu ve středoevropském regionu.

Nové zakázky v ČR: Historické budovy spravované dceřinou společností B+N

Je známo, že Česká republika je plná krásných kulturních atrakcí, budov a institucí. Z toho dvě výjimečné památky nyní uklízí česká dceřiná společnost B+N.

Výlet studentů SCHULEK do kanceláří B+N V PRAZE A ke dvěma velkým klientům

V rámci již několika let trvající úspěšné spolupráce B+N Referencia Zrt. a Střední školy stavební technologie Schulek Frigyes v Budapešti, byla vyhlášena společná soutěž pro studenty na vytvoření konceptu učebny. Každý z 12 přihlášených příspěvků měl skutečně vysokou profesionální úroveň a byl pečlivě promyšlený. Porota zvolila vítězem tým s názvem „Tento název týmu je již obsazen“ jejíchž vítězný projekt realizován. B+N Reference Zrt. pro vítěze uspořádala odborný i odpočinkový zájezd do Prahy.

B+N REFERENCE ZRT. NA KONFERENCI „PROPERTY X“.

Konferenci „Property X“ uspořádalo Portfolio v Balatonfüredu ve dnech 8. – 9. června 2022. Světový trh s nemovitostmi prochází historickými změnami, které vyžadují komplexní řešení. Konference se dotkla aktuálních témat, jako jsou tradiční a flexibilní kancelářská řešení, facility management i dopady a pohledy stavebnictví na tuzemský realitní trh. Jeden z účastníků panelové diskuze s názvem „Jak […]

ROBIN V ROBOT ARÉNĚ V AMSTERDAMU

Interclean Amsterdam je jedním z největších světových úklidových průmyslových veletrhů a konferencí pro profesionály, kterých se účastní nejprestižnější hráči z úklidového a hygienického průmyslu. Innovation Lab, Robot Arena a Zero Waste Dome přinášejí do centra pozornosti nejnovější inovativní řešení, trendy a vývoj.

Výlet studentů SCHULEK do kanceláří B+N V PRAZE A ke dvěma velkým klientům

V rámci již několika let trvající úspěšné spolupráce B+N Referencia Zrt. a Střední školy stavební technologie Schulek Frigyes v Budapešti, byla vyhlášena společná soutěž pro studenty na vytvoření konceptu učebny. Každý z 12 přihlášených projektů měl skutečně vysokou profesionální úroveň a byl pečlivě promyšlený.

Jak čistit – NEMOCNICI : Jsme experti v systémovém a efektivním úklidu

Infekce spojené se zdravotní péčí jsou celosvětovým významným problémem, který každoročně postihne miliony pacientů. Tyto infekce postihují jak prostředí nemocnic s vysokými bezpečnostními omezeními, tak i ty s mírnějšími omezenými, ale v prostředí s mírnějšími omezenými je míra infekce přibližně dvakrát vyšší (15 ze 100 pacientů oproti 7 ze 100 pacientů). Navíc míra infekce u určitých typů pacientů, […]

Prague Property Forum: Většina českých firem přivedla své zaměstnance zpět do kanceláře

Property Forum 2022 pořádané v Praze 10. května je jednou z předních v akcí České republice související s nemovitostmi v České republice. Na akci vystoupili nejuznávanější odborníci na realitní trh. Jedním z nejoblíbenějších účastníků panelové diskuze byl, vedle dalších známých odborníků, Libor Holík, generální ředitel B+N Referencia Zrt. Česká republika a Slovensko. Název diskuse byl ‚Flexibilní a digitální – Kancelář budoucnosti‘.

Další prestižní uznání pro Airport Service Budapest Zrt.

Slavnostní galavečer a předávání cen  „Shape of Success“  se na letišti Budapešť  konal v posledních dubnových dnech. Na této akci byly oceněny podniky, které se podílejí na úspěšném provozu letiště a to v několika kategoriích.

B+N Reference Zrt. zrekonstruovala v rekordním čase 17 nemocnic v Budapešti

Maďarská vláda rozhodla, v jednom ze svých výnosů z roku 2020, o renovaci státem financovaných veřejných nemocnic zahrnutých do programu ‚Zdravá Budapešť‘. O rozhodnosti kabinetu svědčí skutečnost, že na tento projekt byla alokována částka 60 miliard HUF, která byla později navýšena o 14,8 miliard HUF. Jsme hrdí na to, že B+N provádí komplexní renovační práce.

Konference o stavebnictví 2022: udržitelnost budov je stále důležitější

V roce 2022 pořádá Porfolio již počtvrté konferenci ‚Stavebnictví 2022‘, v Budapešti. Exkluzivní událost maďarského stavebnictví. B+N Reference Zrt. zastupoval Fit-out Director Péter Puskás.

Udržitelnost zůstane prioritou správy budov v roce 2022

B+N CZECH REPUBLIC FACILITY SERVICES S.R.O. Prezentuje svůj pohled na nadcházející rok z pohledu globálního trendu udržitelnosti a prioritizacemi služeb klientům. Společnosti zabývající se facility managementem i nadále usilovně pracují na zmírnění dopadu pandemie na stranách zákazníka, od podpory zaměstnanců ve sdílených prostranstvích až po udržování provozuschopnosti důležitých budov. S blížícím se dvouletým výročím první […]

B+N: KULTURNÍ PROJEKT

Nová muzejní čtvrť ve slavném městském parku (Városliget) v Budapešti je prominentní kulturní a turistickou atrakcí hlavního města. Nově postavené a zrekonstruované veřejné budovy nabízejí nové ústřední místo v Budapešti. Projekt Liget Budapest je nyní největším evropským projektem kulturního rozvoje měst, oceněným prestižními mezinárodními cenami, který kombinuje největší projekt parkové a krajinářské architektury v historii Maďarska, s programem rozvoje institucí, který nemá obdoby od dob Milénia. Městský park se stal obyvatelnějším místem bohatým na renomované instituce, opět hodným své bývalé slávy.

UVĚDOMĚLÝ PŘÍSTUP K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ, ÚSPORA ENERGIE A SNÍŽENÍ NAŠÍ UHLÍKOVÉ STOPY JE PRO NÁS NEJDŮLEŽITĚJŠÍ

V prvním čtvrtletí roku 2022 činila plocha, nabízená moderním kancelářským trhem v Budapešti, celkem 4 miliony metrů čtverečních. To je důvod, proč se portfolio.hu zeptalo odborníků na facility managementu na toto téma a zveřejnilo článek s názvem „Nyní je v sázce náš život! – Příštích 10 let na trhu nemovitostí je nepředvídatelných“.

BLÍŽÍ SE ROBOTIZACE UV DEZINFEKCE

Inovace oddělení výzkumu a vývoje společnosti B+N Referencia Zrt. může účinně pomoci při prevenci nemocničních infekcí, a tím výrazně zlepšit bezpečnost pacientů – říká Zsuzsanna Nagy, ředitelka hygienických služeb a bioložka Dr. Ágnes Ősz, vedoucí výzkumná pracovnice ve svém rozhovoru poskytnutém IME (The Journal of Hungarian Interdisciplinary Medicine).

Jaká je strategie B+N pro růst na českém a slovenském trhu?

Je to necelých 9 měsíců, co B+N získala akvizicí podíly ISS Group ve střední a východní Evropě, včetně českých a slovenských poboček, které řídíte. Byla integrace již dokončena? Jak změna vlastníka ovlivnila podnikání?

B+N Referencia Zrt se stala předním poskytovatelem FM služeb ve středoevropském region

B+N Referencia Zrt. převzala jednu z vlajkových lodí odvětví facility managementu v Polsku, tedy Inwemer. Maďarský lídr trhu se tímto krokem dostal na špici i ve středoevropském regionu.

Společnost je regionálním expertem v úklidu letišť

B+N Czeh Republic Facility Services, jako vítěz výběrového řízení vyhlášeného v loňském roce,  získala kontrakt na poskytování úklidových služeb na Letišti Václava Havla v Praze na další 4 roky od ledna 2022. „Bez přehánění se dá říci, že naše společnost je specialistou na úklid letišť v regionu střední a východní Evropy. Kromě letiště v Praze […]

Další prestižní uznání pro B+N

Petra Nikolic, generální ředitelka B+N Slovinsko, získala ocenění „Podnikatelka roku“ od Slovinské obchodní a průmyslové komory za vysoce efektivní řízení společnosti. Paní Nikolic byla oceněna v rámci „Dne podnikatelek“, který pořádala Slovinská obchodní a průmyslová komora v rámci série akcí „We Are the Next Generation“, které zavedla Evropská komise. Na „Dni podnikatelek“, který se letos […]

Property forum jihovýchodní evropy v Bukurešti

Na „South East European Property Forum“, organizovaného v Bukurešti, zhodnotili experti situaci ovlivněnou pandemií Covid-19. Naši společnost zastupovala Angelica Pantilie, generální ředitelka B+N Rumunsko, na panelové diskuzi „Zpět do kanceláří – nové strategie na pracovištích“. Moderátor zahájil diskusi položením zásadních otázek, které lidi nejvíce zajímají: „Jak budou společnosti v budoucnu organizovat hybridní pracovní modely?“ nebo „Jak […]

CEE Property Forum ve Vídni

Portfolio uspořádalo ve Vídni před nedávnem akci „CEE Property Forum“, které je od roku 2013 realitní akcí číslo jedna v regionu.  Jedna z nejočekávanějších diskusí konference byla na aktuální a budoucí trendy kancelářského trhu. Naši skupinu firem zastupoval Libor Holík, generální ředitel B+N Česká republika a Slovensko.  Během diskuse s názvem „Flex je klíčové slovo […]

B+N Referencia Zrt. získala Slovinskou pobočku od ISS Group

Další významný krok pro společnost ve Středoevropském regionu. Budapešť, 7. Rijna, 2021 – Na jaře 2021 B+N Referencia Zrt. odkoupila od ISS Group její pobočky v České republice, Slovensku, Rumunsku a Maďarsku. Tímto krokem se maďarská společnost stala jedním z největších operátorů v oblasti facility v regionu. Jako logické pokračování této expanze zakoupila společnost 100% […]

Ferenc Kis-Szölgyémi: “O naše zaměstnance se dobře staráme”

Společnost Portfolio zorganizovala 15. září 2021 konferenci s názvem „Property Investment Forum“ v Budapešti. Jednou z nejzajímavějších panelových diskuzí Real Estate Summitu 2021 byla na téma trh kanceláří v období po pandemii. Této panelové diskuze se zůčastnil i pan Ferenc Kis-Szölgyémi, CEO společnosti B+N. Přední znalci z oblasti diskukovali, kromě jiného, zda se osobní prostor […]

Dr. Ágnes Ősz: Projekt uv dezinfekce jsme zahájili již před pandemií

Snížily se nebo zvýšily náklady na facility management v období covidu? Co ukazují data? Co můžeme očekávat od řešení v oblasti zdraví a hygieny na realitním trhu a co to znamená v praxi, to byla témata diskutovaná odborníky na čtvrtém zasedání FM & Hybrid Office. Akce se zúčastnila také Dr. Ágnes Ősz, výzkumná pracovnice B+N. Pracovní […]

Maďarská vzdušná brána je zakázkou, kde probíhá testování čisticího robota

Airport Security Zrt. testuje náš jedinečný, interně vyvinutý čisticí robot na mezinárodním letišti Ference Liszta v Budapešti s cílem implementovat efektivnější režim automatického čištění. Nedávno byl uveden na trh špičkový čisticí robot s názvem Integrated Cleaning Assistant, tzv. ICA.

Robin: B+N referencia zrt. představila svůj interně vyvinutý čisticí robot

Nástupce původní řady ICA (Integrated Cleaning Assistant), nová řada čisticího autonomního robota – ROBIN, vstoupila na maďarský trh s velkým náskokem. B+N Referencia Zrt. nasadila prvních 20 interně vyvinutých čisticích robotů do několika veřejných budov v Maďarsku a také na mezinárodní letiště Ference Liszta v Budapešti.

B+N referencia zrt. zahájila mezinárodní expanzi

Společnost B+N Referencia Zrt. odkoupila podíly ISS Group ve Střední a Východní Evropě

B+N: uv mobilní dezinfekce může začít ve vlacích a tramvajích

B + N Referencia Zrt. vyvinula unikátní mobilní zařízení UV sterilizace, které umožňuje rychlou dezinfekci vozů veřejné dopravy a prvních 20 kusů zařízení bylo vyrobeno letos v únoru. Pomocí tohoto zařízení je možné zlikvidovat max. do jedné minuty 99,9 %   běžných patogenních mikroorganismů.