Novinky

B+N a Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2022

Dne 17. května 2023 se naše společnost B+N CZECH REPUBLIC FACILITY SERVICES S.R.O. zúčastnila slavnostního předávání cen finalistům soutěže Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2022. Tento projekt realizuje NFOZP – Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením a jsme velmi rádi, že jsme mohli tento projekt finančně podpořit. Byli jsme pozváni jako podporovatelé soutěže do krásných historických prostor Staroměstské radnice do Brožíkova sálu, kde soutěž Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2022 vrcholila.

Jedná se již o jedenáctý ročník tohoto projektu a všichni nominovaní a vybraní finalisté jsou lidé se zdravotním postižením – zaměstnanci firem a organizací z otevřeného i chráněného pracovního trhu. V této soutěži nejde o umístění na prvním či devátém místě, ale o pracovní výkony a životní příběhy. Do soutěže se nominanti dostanou, pokud je přihlásí někdo z firmy, kde pracují – zaměstnavatelé či kolegové z otevřeného i chráněného trhu práce.

Slavnostní odpoledne příjemně započalo proslovy předsedy výboru pro sociální politiku Mgr. Pavla Mareše, poslankyně Parlamentu České republiky Mgr. Ing. Pavly Pivoňky Vaňkové a 1.místopředsedkyně Ing. Věry Kovářové. Celou akcí provázel Stanislav Brunclík, který svým přirozeným talentem v moderování poskytoval prostor i ke krátkým rozhovorům s finalisty soutěže, při kterých se často vyskytly vtipné a milé okamžiky s nečekanými otázkami a odpověďmi. Medailonky finalistů, které připravili jejich kolegové, předčítala paní Jana Chládková, která také jako zpěvačka doprovázela vyhlašování.

Do soutěže jsme za B+N nominovali našeho kolegu, který se bohužel letos mezi finalisty nedostal. Nicméně, vzhledem k tomu, že všichni lidé se zdravotním postižením jsou hrdinové, přijímá tuto skutečnost sportovně. V budoucnu určitě budeme nadále podporovat tento projekt a do dalšího ročníku soutěže Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2023 nominujeme další naše kolegyně či kolegy.

Bylo velmi dojemné seznámit se s životními a inspirujícími příběhy finalistů, kteří přes svůj zdravotní handicap jsou platnými týmovými hráči ve svých zaměstnáních, nepostradatelnými zaměstnanci a skvělými kolegy v pracovním kolektivu.

Naše společnost veškerými prostředky podporuje zaměstnávání osob se zdravotním postižením – OZP a vytváříme pro naše kolegy se zdravotním postižením takové podmínky, které jim nejvíce vyhovují a podporují jejich pracovní výkony.

V současné době zaměstnáváme 63 osob se zdravotním postižením a věříme, že budeme nadále zvyšovat jejich počet.