Novinky

B+N REFERENCE ZRT. NA KONFERENCI „PROPERTY X“.

Konferenci „Property X“ uspořádalo Portfolio v Balatonfüredu ve dnech 8. – 9. června 2022. Světový trh s nemovitostmi prochází historickými změnami, které vyžadují komplexní řešení. Konference se dotkla aktuálních témat, jako jsou tradiční a flexibilní kancelářská řešení, facility management i dopady a pohledy stavebnictví na tuzemský realitní trh. Jeden z účastníků panelové diskuze s názvem „Jak zareaguje trh facility managementu na největší výzvy a brutální ceny energií?“ byl Csaba Szij, zástupce generálního ředitele B+N Referencia Zrt.

Řekl: Povinností facility managementu je provozovat systémy a zařízení dané nemovitosti na co nejefektivnější úrovni a předkládat návrhy na zlepšení energetické účinnosti budovy. Aktivity B+N Referencia Zrt. umí nabídnout dobré příklady řešení. Je velmi důležité, aby projektant a investor kontaktovali správcovskou společnost již ve fázi návrhu projektu stavby, protože právě manažer může mít nejhlubší vhled do optimalizace a různých řešení provozu. Tyto dva typy činností musí být řešeny jako jeden systém.

CSABA SZIJ (B+N): SNÍŽENÍ NÁKLADŮ LZE REALIZOVAT PROSTŘEDNICTVÍM OPTIMALIZACE SPOTŘEBY

„Při těchto prudce rostoucích cenách energií je společnou odpovědností vlastníka a správce nemovitosti ukázat nájemcům, kde mohou ušetřit. Toto je vzdělávací proces, který musí být zahájen. Vzhledem k tomu, že nemáme kontrolu nad cenami energií, dokážeme snížit náklady optimalizací spotřeby,“ řekl Csaba Szíj.