Novinky

B+N Referencia Zrt. získala Slovinskou pobočku od ISS Group

Další významný krok pro společnost ve Středoevropském regionu. Budapešť, 7. Rijna, 2021 – Na jaře 2021 B+N Referencia Zrt. odkoupila od ISS Group její pobočky v České republice, Slovensku, Rumunsku a Maďarsku. Tímto krokem se maďarská společnost stala jedním z největších operátorů v oblasti facility v regionu. Jako logické pokračování této expanze zakoupila společnost 100% podílu v pobočce ISS ve Slovinsku.

Touto akvizicí aktivity B+N Referencia Zrt. pokrývají téměř celý Středoevropský region a stala se vedoucím facility operátorem v regionu. Další mezinárodní expanze je pokračováním úspěchů dosažených do této doby. Během dvou dekád se společnost stala lídrem na vysoce konkurenčním trhu v Maďarsku. Řadu let patřila každoročně mezi top 500 společností v Maďarsku s nevětším obratem. Za posledních pár let obrat stabilně rostl a v roce 2019, s obratem 36 miliard HUF, dosáhla zisku po zdanění ve výši 4 miliard HUF. Kromě veřejného sektoru se jedná i o klienty z prestižních korporátních firem. Akvizice, uskutečněná na jaře 2021 a týkající se čtyřech klíčových zemí v regionu, znamenala další milník v rozvoji společnosti. Během šesti měsíců od té doby B+N Referencia Zrt. úspěšně předala své znalosti a zkušenosti do ostatních zemí v regionu.

ISS Group, založena v Kodani v roce 1901, je jedním z celosvětově největších poskytovatelů facility služeb. Jako hlavní hráč na trhu a s více než 400.000 zaměstnanci dodává své služby tisícům klientů po celém světě. K hlavním službám patří úklid, technická správa, catering a security. V roce 2018 skupina oznámila záměr prodat a opustit trh ve 13 zemích, včetně výše zmiňovaných, aby se mohla zaměřit na hlavní trhy a dosáhnout svých strategických cílů. Prodej poboček ve Střední a Východní Evropě je součástí tohoto procesu.

“Za posledních šest měsíců se B+N Referencia Zrt. stala z lokálního vedoucího na trhu významným a nepostradatelným hráčem v regionu. Potvrdili jsme, že znalosti, zkušenosti a odbornost našich kolegů zaručuje náš úspěch na mezinárodním trhu. Jsem přesvědčen, že díky úspěšné akvizici v Maďarsku, České republice, Slovensku a Rumunsku se staneme hlavním hráčem facility managementu i ve Slovinsku. Zvyšování velikosti firmy se zvyšuje i efektivita nákladů a větší objemy služeb nám dávají konkurenční výhodu oproti menším hráčům na našich trzích. Díky této transkaci se počet zaměstnanců B+N Referencia Zrt. zvýšil na více než 10.000” – řekl Ferenc Kis-Szölgyémi, CEO. A dodal: “Naším kapitálem jsou všechny dělnické pozice. Dělnické profese v Evropě se rekrutují především ze Střední a Východní Evropy a tak jsem přesvědčen, že významná regionální pracovní síla zvýší naši konkurence schopnost v Západní Evropě. Plánujeme využít této konkurenční výhody v další expanzi do budoucna.”

Se vstupem B+N Referencia Zrt. na tyto trhy mohou být klienti ISS ujištěni, že vysoká kvalita služeb v minulosti bude pokračovat a dále se rozvíjet v celém portfoliu facility služeb také na trhu ve Slovinsku.

Společnost je lídrem na trhu v Maďarsku v oblasti facility managementu. Má více než dvacet let zkušeností a znalostí, jsme certifikováni ISO v různých oblastech. Lokální klienti zahrnují významné hráče z korporátní sféry a business sektoru.

B+N Referencia Zrt. vyváží výjimečnou odbornost, vysokou kvalitu služeb, zákaznickou orientaci, transparentní a flexibilní služby a rychlý proces rozhodování, které jsou známé z Maďarska, do celého regionu. To vše zaručuje vysokou kvalitu služeb pro potenciální klienty také ve Slovinsku. Společnost je také optimistická ohledně další expanze: jako 100% vlastněná maďarská firma zná a rozumí trhu ve Střední a Východní Evropě, světovému businesu a ekonomickému prostředí.

B+N Referencia Zrt. věří, že se automatizace a robotizace stane výrazně důležitější  v sektoru facility managementu stejně jako v ostatních sektorech, závislých na manuální práci a velkých lidských zdrojích. Proto, kromě neustálého rozvoje služeb, vkládá velké úsilí do technologických inovací. Mezi maďarskými facility dodavateli je jedinás vlastním centrem výzkumu a vývoje, které zaměstnává 15 lidí. Naše automatizovaná řešení, vyvinutá v Maďarsku, jsou dostupná i pro zahraniční partnery. Jako příklad lze uvést autonomního úklidového průmyslového robota uvedeného na trh v roce 2019 anebo mobilní UV desinfekční přístroj vyvinutý v roce 2020.

Každý má právo na zdravé a lepší životní prostředí, jak doma tak v práci. Společnost pracuje tak, aby toto vytvářela a udržovala jak říká její slogan: “Usilujeme o zdravé životní prostředí a lepší svět!”. Desetiletí našich zkušeností, znalostí a závazků ověřily, že to nejsou jen prázdné sliby. Náš denní business je založen na spokojenosti zákazníků, což dosahujeme přes vysoce kvalitní služby.

B+N Referencia Zrt. za svou misi v sociální oblasti zvýšení povědomí o důležitosti úklidových prací a aktivně podporuje její uznání napříč regionem s více než 7.000 úklidových pracovníků v regionu. Ocenění manuální práce je základní hodnotou společnosti. Díky tomu v roce 2020 zavedla kampaň “Rozhlédni se a sleduj”, která má za cíl zvýšit sociální povědomí o úklidových pracovnících. Kampaň má zajistit to, aby tito pracovníci, vykonávající tyto důležité činnosti, dostali ohodnocení které si zaslouží. B+N Zrt. iniciovala tyto změny i na nových trzích. Společnost bude usilovat ve Slovinsku, stejně jako v ostatních zemích regionu, o udržení a ohodnocení všech lokálních zaměstnanců.