Novinky

B+N: uv mobilní dezinfekce může začít ve vlacích a tramvajích

B + N Referencia Zrt. vyvinula unikátní mobilní zařízení UV sterilizace, které umožňuje rychlou dezinfekci vozů veřejné dopravy a prvních 20 kusů zařízení bylo vyrobeno letos v únoru. Pomocí tohoto zařízení je možné zlikvidovat max. do jedné minuty 99,9 %   běžných patogenních mikroorganismů.

Společnost začala na vývoji pracovat již v roce 2019 s cílem přijít s rychlejším řešením dezinfekce na ochranu cestujících kromě manuálního čištění vozů. Zařízení pro UV dezinfekci osobních vozidel je navrženo tak, aby jej bylo možné v budoucnu snadno použít na vlakové soupravy nebo tramvaje, a aby bylo možné pohybovat se mezi sedadly cestujících a zajistit bezpečnou sterilizaci prostoru pod sedadly pomocí otevíratelných tzv. bočních křídel.

UV dezinfekce je relativně novou záležitostí. Její výhodou oproti dezinfekci chemické a dezinfekci ozonem je to, že k dosažení stejného výsledku postačuje kratší doba expozice při stejné kvalitě dezinfekce, a navíc bez použití chemikálií.

B + N zařízení mobilní dezinfekce prokázalo během testování vysokou míru efektivity

Na konci ošetření lze místnost okamžitě používat a není třeba žádná speciální příprava, je ale nutné zajistit ochranu obsluhy zařízení.

Protože je však UV záření odfiltrováno většinou materiálů, je účinnost ošetření povrchů, které se překrývají nebo jsou ve špatném úhlu minimální. Samohybná UV zařízení nabízejí řešení, jak toto eliminovat, snížit vzdálenost a zatemnění a vyhnout se vystavení přímému UV záření.

B & N Referencia Zrt. poskytuje v Maďarsku služby technické správy, úklidu, landscapingu na ploše větší než 5 milionů m2 a na více než 3 000 zakázkách a zaměstnává přibližně 5 500 zaměstnanců. Jako jediná facility společnost v Maďarsku má vlastní oddělení výzkumu a vývoje, které bylo založeno v roce 2016. V současnosti v něm pracuje 11 inženýrů vývoje a 4 technici s cílem učinit úklid větších ploch, který je vysoce náročný na lidskou práci, efektivnější pomocí automatizace.  Neustále pracují na nápadech a řešeních, jak pracovní postupy automatizovat s využitím autonomních technologií.