Novinky

Nové zakázky v ČR: Historické budovy spravované dceřinou společností B+N

Je známo, že Česká republika je plná krásných kulturních atrakcí, budov a institucí. Z toho dvě výjimečné památky nyní uklízí česká dceřiná společnost B+N.

V Praze je jednou z památek, které musíte vidět, areál Klementina založeného jezuity v roce 1556 v nejoblíbenější části Starého Města nedaleko Karlova mostu. Jedná se o jeden z největších komplexů budov v Evropě, kde řád v překrásných barokních zdech založil školu, která se později stala univerzitou. Kromě učeben a kolejí postavili také knihovnu, tiskárnu, lékárnu, divadlo a samozřejmě církevní budovy. V roce 1654 byla sloučena s Karlovou univerzitou a stala se její filozofickou a teologickou fakultou. Od roku 1930 je sídlem Národní knihovny ČR.

Mimořádné instituce představují velké úkoly

„Jsme velmi hrdí na to, že můžeme od srpna 2022 dodávat úklidové služby pro tuto mimořádnou instituci. Je to pro nás výzva: 50 000 m2 plochy a 17 000 m2 oken, které musíme udržovat v čistotě. Budeme také úklízet venkovní plochy a v zimě odklízet sníh,“ vysvětlil Libor Holík, ředitel českých a slovenských dceřiných společností B+N Referencia.

10 000 m2 historické plochy: lázně, hotel, kavárna a restaurace

B+N dodává úklidové služby i známým českým lázním. Janské Lázně vděčí za svůj věhlas léčivému termálnímu prameni, který byl objeven v roce 1006! Jan Adolf Schwarzenberg byl zakladatelem slavných lázní v 17. století. Již tehdy byly postaveny první budovy. Na počátku 20. století se celosvětově proslavila úspěšnou léčbou dětské obrny.

Tradici, kvalitu a zkušenosti se daří udržovat i dnes: voda a terapie zde přispívají k úspěchu léčby pohybového aparátu, neurologických potíží, roztroušené sklerózy a respiračních onemocnění.

B+N také uklízí tento krásný komplex o rozloze 10 000 m2 včetně hotelu, wellness centra, restaurace a kavárny.