Novinky

Robin: B+N referencia zrt. představila svůj interně vyvinutý čisticí robot

Nástupce původní řady ICA (Integrated Cleaning Assistant), nová řada čisticího autonomního robota – ROBIN, vstoupila na maďarský trh s velkým náskokem. B+N Referencia Zrt. nasadila prvních 20 interně vyvinutých čisticích robotů do několika veřejných budov v Maďarsku a také na mezinárodní letiště Ference Liszta v Budapešti.

“Utratili jsme stovky milionů forintů na vývoj našeho čisticího robota, nazvaného ROBIN, ale nejedná se o zařízení, které prodáváme, ale o službu, kterou poskytujeme.“ řekl Csaba Szij, zástupce generálního ředitele B+N Referencia Zrt.

Hardware robota vyrábí italská společnost, maďarská pobočka přispívá svým inženýrským, technickým a IT know-how. Kontrolní program se uplatní v dalších oborech, mimo jiné ve zdravotnictví.
Jako jeden z klíčových hráčů na maďarském trhu správy nemovitostí (5 milionů m2 uklízených ploch, 4.500 zaměstnanců) vyvinula B + N svého robota pouze vlastními silami za necelé 2 roky. První verze dostala název LACI, následovala ICA (Integrated Cleaning Assistant), zatímco nejnovější verze se jmenuje ROBIN. Očekává se, že současná flotila bude brzy rozšířena o dalších 20 zařízení.

První série ROBIN byla nasazena v nemocnici Honvéd, v Groupama Aréně a na budapešťském mezinárodním letišti Ference Liszta. Předpokládá se, že správa, načítání a kontrola robota zabere maximálně 20–30 % pracovní doby provozních pracovníků, což povede ke zvýšení efektivity, “uvedl pan Szij.

Robot je nejvhodnější pro čištění velkých souvislých ploch (min. 300 m2), jako jsou letištní terminály a nemocniční chodby. Může vyčistit přibližně 1 500 m2 v jedné směně a je schopen nezávisle naplánovat svou trasu na základě dříve vytvořené mapy čisticího místa. Jeho jedinečný kontrolní systém mu pomáhá vyhýbat se neočekávaným překážkám, pamatuje si a vrací se do vynechaných oblastí a automaticky vede záznamy o vykonané práci.