Novinky

Společnost je regionálním expertem v úklidu letišť

B+N Czeh Republic Facility Services, jako vítěz výběrového řízení vyhlášeného v loňském roce,  získala kontrakt na poskytování úklidových služeb na Letišti Václava Havla v Praze na další 4 roky od ledna 2022.

„Bez přehánění se dá říci, že naše společnost je specialistou na úklid letišť v regionu střední a východní Evropy. Kromě letiště v Praze dodáváme úklidové a desinfekční služby také na mezinárodním letišti Ference Liszta v Budapešti“ – sdělil Ferenc Kis-Szölgyémi, generální ředitel skupiny B+N.

Zároveň dodal: „Úklid letišť je klenotem naší společnosti. Je to pro nás stálá reference a oblast pro inovace. Jsme hrdí na to, že podle průzkumu společnosti ASQ, která je nezávislým mezinárodním institutem pro kontrolu kvality a která průzkum v Maďarsku prováděla, je úroveň hygineny na mezinárodním letišti Ference Liszta v Budapešti vynikající.“

Klenoty B+N Referencia: Letiště

Udržování letiště v čistotě vyžaduje mimořádně komplexní a různorodé služby. Je třeba splnit mnoho kritérií. Vzhledem k neobvyklému „provozu“ a osobní přepravě několika milionů lidí každý měsíc provozovatelé letišť stanovují mimořádně přísné požadavky na bezpečnost, ochranu zdraví a životního prostředí. Výjimečná čistota a hygiena je základním požadavkem. Mezi další faktory, které je třeba vzít v úvahu, patří hustota letů a rozdíly způsobené různými obdobími cestování. Při našich aktivitách, stejně jako při odchodech a příchodech, je důležitý čas, tedy netolerujeme žádná zpoždění. Je zcela běžné, že úkoly musí být reorganizovány kvůli delegacím nebo změnám počasí. Vyžaduje to vysokou míru flexibility. Na mezinárodním letišti Ference Liszta v Budapešti je naše společnost zodpovědná za udržování čistoty na ploše 80 000 m2 včetně široké škály povrchů. Přirozeně kvůli COVIDu byla na letištích zavedena omezení a ještě vyšší hygienické standardy.

Letiště jsou pro společnost oblastí inovací

Libor Holik, generální ředitel B+N Česká republika a Slovensko v souvislosti s novým kontraktem zmínil: „Naše společnost již léta poskytuje své služby na letišti v Praze, přičemž splňuje nejvyšší kvalitativní požadavky. Zodpovídáme nyní za čistotu celkové plochy 180 000 m2 na terminálech 2 a 3, což znamená 15% nárůst oproti předchozí smlouvě. Do portfolia B+N patří čištění hangárů, administrativních budov, venkovních prostor, prosklených stěn i například nástupních můstků.”

Zařízení s názvem ROBIN R3000 bylo navrženo oddělením výzkumu a vývoje B+N

Letiště jsou pro společnost oblastí inovací. Na letišti v Budapešti neúnavně pracuje našich 8 autonomních průmyslových čistících robotů, které v tomto odvětví určily nový trend. Zařízení s názvem ROBIN R3000 bylo navrženo oddělením výzkumu a vývoje B+N. Tato zařízení nám umožňují efektivně čistit velké souvislé plochy. Naši ROBINi se v brzké době chystají debutovat i na letišti v Praze.