Novinky

Udržitelnost zůstane prioritou správy budov v roce 2022

B+N CZECH REPUBLIC FACILITY SERVICES S.R.O. Prezentuje svůj pohled na nadcházející rok z pohledu globálního trendu udržitelnosti a prioritizacemi služeb klientům.

Společnosti zabývající se facility managementem i nadále usilovně pracují na zmírnění dopadu pandemie na stranách zákazníka, od podpory zaměstnanců ve sdílených prostranstvích až po udržování provozuschopnosti důležitých budov. S blížícím se dvouletým výročím první vlny pandemie se však sektor FM posunul nad rámec svých zavedených možností a přizpůsobil se změně způsobené Covid-19. Zaměřil se na budoucnost – zejména vymýšlení strategií udržitelnosti. Splnění tří pilířů udržitelnosti ,,lidé, planeta a zisky´´ vyžaduje, aby společnosti poskytující FM služby a jejich klienti spolupracovali, pomohli snížit emise uhlíku, zlepšili pohodu zaměstnanců a podpořili jak místní ekonomiku, tak dodavatelský řetězec. S těmito výzvami souvisí skutečnost, že FM musí jít nad rámec parametrů společenské odpovědnosti.

Organizace, odvolávající se na své hodnoty, musí nyní pracovat na zlepšení svých hodnocení v oblasti životního prostředí, sociálních věcí a řízení, a zavádějí udržitelnost na místě, jak interně, tak externě. Nicméně, ačkoliv se naprostá většina FM společností hlásí k uhlíkové neutralitě, přetrvávají určité mezery, jako je neschopnost měřit cíle udržitelnosti.

´´B+N za poslední rok dosáhla určitého pokroku ve vybudování udržitelnějšího systému správy budov. Klienti tak mohou využít našeho know-how jako nástroje, který jim pomůže pochopit hodnotu zlepšování jejich výsledků v oblasti udržitelnosti a umožní zakotvit udržitelnost v dodavatelském řetězci jimi požadovaných služeb,,. řekl Libor Holík, CEO B+N CZECH REPUBLIC FACILITY SERVICES S.R.O

Technologické inovace, které pomáhají měřit kvalitu FM služeb (např. jak často a důkladně je uklízena plocha) nabízí obyvatelům budovy přístup k nejnovějším aplikacím, které pomáhají zlepšit jejich uživatelskou zkušenost.

V nadcházejícím roce bude sektor FM tvrdě pracovat na splnění cíle uhlíkové neutrality při přijímání nejúčinnějších metod hospodaření s energií a odpadem/recyklací. To vše při zajištění toho, aby organizace zůstaly funkční a širší ekonomika solventní.

Ať už pandemie přinese jakýkoli další zvrat a obrat, udržitelnost ve všech jejích podobách zůstane základním kamenem působnosti FM.