Novinky

Největší maďarský dodavatel služeb Facility managementu dále expanduje v západní Evropě

Domácí a regionální lídr na trhu FM B+N Referencia B+N Referencia Zrt. pokračuje v posilování své mezinárodní přítomnosti mimo střední a východní Evropu, přičemž již v letošním roce 40 % příjmů skupiny pochází ze zahraničních operací. Díky akvizici italské společnosti Sagad získala maďarská společnost nové znalosti v oboru, významné zkušenosti ze západní Evropy a novou zákaznickou základnu.

Činnost společnosti B+N Referencia Zrt. pokrývá širokou škálu oblastí, od technické údržby zařízení, úklidových a hygienických služeb až po související výzkum a vývoj. Společnost již řadu let klade velký důraz na zahraniční akvizice, které se dosud omezovaly na sousední a regionální země. Úklidové služby skupiny jsou přítomny v zařízeních mnoha nadnárodních společností a veřejných institucí, od Letiště Václava Havla v Praze až po stadion Legia Varšava v Polsku. Akvizice společnosti Sagad jí však zároveň poskytne znalosti a zkušenosti, které posílí její portfolio.

„Italská společnost úspěšně a ziskově působí již od roku 1950 a je aktivní v oblastech, jako jsou úklidové služby pro specializované průmyslové objekty včetně jaderných elektráren, ale má také rozsáhlé zkušenosti s technickou správou veřejných a obytných budov. A model fungování oborového sdružení, který je v tamním facility managementu téměř nevyhnutelný, může být pro ostatní užitečným vodítkem, například pro zajištění co nejtransparentnější konkurence na trhu,“ uvedl v souvislosti s akvizicí Ferenc Kis-Szölgyémi, generální ředitel společnosti B+N Referencia Zrt.

Společnost Sagad s.r.l. sídlí v Římě a Miláně a mezi její klienty patří řada italských ministerstev, agentur, univerzitních kampusů a globálních společností. Není bez zajímavosti, že společnost B+N Referencia Zrt. v letošním roce již úspěšně uzavřela další dvě zahraniční akvizice, obě v České republice v oblasti správy budov, údržby, zimní a letní údržby a zahradnictví. Celkový obrat obou nových českých společností se v roce 2022 blížil 7 milionům EUR.