Novinky

B+N Referencia Zrt. se stává vedoucí FM společností v regionu

Maďarská společnost B+N Referencia Zrt. je přední společností v oblasti facility managementu (FM) ve střední a východní Evropě. Jak říká Ferenc Kis-Szölgyémi, generální ředitel společnosti: „Je skutečně bezkonkurenční, že jsme se za poslední rok a půl stali nejdynamičtěji rostoucí maďarskou společností v regionu.“

Vedoucí FM společnost v regionu

B+N Referencia Zrt. – založená téměř před 30 lety – si již léta drží stabilní pozici v žebříčku TOP 500 maďarských společností. Se svými 8 500 zaměstnanci je společnost devátým největším zaměstnavatelem v Maďarsku. Mezi několik stovek zákazníků firmy v Maďarsku patří velké společnosti a významní účastníci obchodního sektoru i vládní organizace. Její činnost pokrývá celé spektrum facility managementu

Jako lídr na maďarském trhu bylo logickým krokem vstoupit do zahraničí. Dnes je B+N Referencia Zrt. přítomna v 7 klíčových zemích regionu, zaměstnává 21 000 lidí a obsluhuje plochu 16,5 milionů metrů čtverečních. Společnost vstoupila na trh střední a východní Evropy na jaře 2021 převzetím dceřiných společností skupiny ISS v České republice, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku. Na podzim otevřela dveře na slovinský trh akvizice další dceřiné společnosti ISS.

V lednu 2022 firma postoupila o další úroveň: převzala jednoho z největších hráčů v polském FM sektoru, INWEMER System Group. Tento krok bezesporu učinil z B+N přední společnost v oblasti správy nemovitostí v regionu. Aktivity INWEMER pokrývají celé území země a zákazníci mohou využívat vysoce kvalitní standardizované služby v každém polském městě. Její portfolio zahrnuje řadu polských a nadnárodních společností, jakož i vládních organizací a soukromých podniků. Zabývá se především úklidovými službami a facility managementem.

V září 2022 následovalo převzetí bulharské společnosti i-Facility EOOD s využitím pouze vlastních kapitálových zdrojů B+N. B+N Referencia Zrt. má 100% vlastnictví ve všech svých dceřiných společnostech.

Odbornost, která je relevantní i v jiných zemích

„Akvizice dokončené v letech 2021 a 2022 jasně prokázaly, že odbornost našich zaměstnanců je relevantní i v jiných zemích. Zkušenosti a odborné znalosti převzatých společností jsou integrovány do naší společnosti. Učíme se jeden od druhého a sdílíme své znalosti v naší každodenní práci i v naší společné strategii získávání zákazníků. Můžeme využít naši velikost a portfolio služeb ve všech sedmi zemích. Naše synergie a nákladová efektivita pro nás znamenají obrovskou konkurenční výhodu,“ řekl Ferenc Kis-Szölgyémi, generální ředitel společnosti.

Maďarská společnost B+N Referencia Zrt. je přední společností v oblasti facility managementu (FM) ve střední a východní Evropě. Jak říká Ferenc Kis-Szölgyémi, generální ředitel společnosti: „Je skutečně bezkonkurenční, že jsme se za poslední rok a půl stali nejdynamičtěji rostoucí maďarskou společností v regionu.“

Expanze v regionu umožnila B+N Referencia Zrt. vstup do top společností Evropy: v roce 2021 se stala 13. největší FM společností na kontinentu a letos bude podle výsledků roku 2021 s největší pravděpodobností v TOP 10.

Mezinárodní expanze B+N Referencia Zrt. byla podpořena programem růstových dluhopisů maďarské národní banky. Centrální banka zahájila tento program 1. července 2019 s cílem rozšířit možnosti financování maďarských společností. B+N bylo během dvou let poskytnuto celkem 23,2 miliard HUF.

Výsledky 2021

Konsolidované tržby skupiny B+N byly 152 miliard HUF v roce 2021 s kladným zůstatkem 19,875 miliard HUF ve výkazu zisků a ztrát.

Oproti roku 2020 to znamená výrazný nárůst tržeb, za kterým stojí především aktivity našeho Fit-Out podnikání. Divize se zabývá vysoce kvalitní a profesionální renovací nemovitostí, včetně státem řízených a veřejně financovaných nemocnic v rámci programu ‚Zdravá Budapešť‘ v letech 2021-2022.

Zaměstnanci B+N strávili 2 miliony pracovních hodin energetickou a estetickou modernizací na celkové ploše 300 000 metrů čtverečních ve 200 budovách 17 nemocnic v Budapešti – v rekordním čase 546 dní!

Na nárůstu tržeb se významně podílelo i zvyšování efektivity a růst objemu zakázek.