Novinky

Profesionální a detailní analýza dat je největší výzvou blízké budoucnosti

Vídeň byla opět hostitelským městem pro hlavní konferenci o trhu nemovitostí v regionu. Akce organizovaná v několika sekcích a za účasti více než 80 řečníků poskytla komplexní analýzu tohoto odvětví průmyslu: kromě odborníků zabývajících se facility managementem diskutovali investoři, developeři, bankéři a obchodní manažeři na aktuální témata a nastínili nejdůležitější trendy budoucnosti. Nejvýznamnější poselství konference v jedné větě: „vše se mění“.

Účastníci diskuse u kulatého stolu o budoucnosti facility managementu a využití dat se shodli, že „budoucnost je v mnoha případech již přítomností“.

B+N Referencia Zrt. v jedné z nejpopulárnějších panelových diskuzí zastupoval Libor Holík, generální ředitel české a slovenské pobočky společnosti. Jak to vidí náš expert, COVID a energy management byly a budou největšími výzvami posledních let a blízké budoucnosti. Ten se mění ze dne na den, což je pro sektor FM obrovská výzva.

Zákazníci v mnoha případech netuší, k čemu by se to obrovské množství příchozích dat dalo využít.

S ohledem na téma panelové diskuze je proto nanejvýš důležité, aby společnosti maximalizovaly energetickou účinnost na základě analýzy příchozích dat. Prvním krokem je definovat, co chtějí měřit. Mezi nejzákladnější data patří informace, jako je provoz vozidel nebo dostupnost zasedacích místností v kancelářských budovách, v průmyslových provozech však najdete tisíce zabudovaných IoT a dalších senzorů. Problém je v tom, že zákazníci v mnoha případech netuší, k čemu by obrovské množství příchozích dat a informací mohlo sloužit. Zde přicházejí na scénu facility manažeři: poskytují asistenci, v mnoha případech se zapojením subdodavatelů, při analýze a využití dat a navrhují zákazníkům komplexní řešení. Tato služba je zvláště akcentována v současné situaci charakterizované globální nejistotou.

B+N Referencia Zrt. v jedné z nejpopulárnějších panelových diskuzí zastupoval Libor Holík, generální ředitel české a slovenské pobočky společnosti

„Mnoho společností ani neví, jaký typ a kolik zařízení pro přenos dat má. Prvním krokem pro správce zařízení je proto často jejich inventarizace a identifikace. Jsem přesvědčen, že získávání a odborná podrobná analýza dat je největší výzvou blízké budoucnosti a nejdůležitějším úkolem pro firmy. Náš sektor jim k tomu může nejvíce pomoci,“ řekl Libor Holík na závěr svého projevu.

Foto: CEE Property Forum