Novinky

B+N Referencia Zrt se stala předním poskytovatelem FM služeb ve středoevropském region

B+N Referencia Zrt. převzala jednu z vlajkových lodí odvětví facility managementu v Polsku, tedy Inwemer. Maďarský lídr trhu se tímto krokem dostal na špici i ve středoevropském regionu.

Tento krok je logickým vývojem regionální expanze, které společnost dosud dosáhla. B+N Referencia Zrt. převzala obchodní podíly ISS Group v České republice, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku na jaře 2021. Následovala akvizice slovinské dceřiné společnosti ISS Group. B+N má 100% podíl v převzatých společnostech, stejně jako v nové firmě. Nyní jasně vidíme, že integrace společností působících v různých zemích byla úspěšná. Velikost a stav rozvoje polského trhu činí z této transakce milník v historii společnosti.

Díky akvizici polské společnosti nyní společnost, nabízející své služby v šesti klíčových zemích regionu, pokrývá plochu 15 milionů metrů čtverečních s 18 000 zaměstnanci

Velmi rozsáhlé portfolio služeb B+N Referencia Zrt. díky této nové akvizici pokrývá plně středoevropský region. Tímto krokem se společnost stala lídrem trhu v regionu a nevyhnutelným hráčem v oboru. Mezi její zákazníky patří velké společnosti, významné nadnárodní, privátní společnosti i společnosti z veřejné sféry.

Díky akvizici polské společnosti nyní společnost, nabízející své služby v šesti klíčových zemích regionu, pokrývá plochu 15 milionů metrů čtverečních s 18 000 zaměstnanci.

INWEMER je dominantním hráčem v odvětví FM v Polsku od roku 1992. Aktivity firmy pokrývají celé území kraje. Zákazníci tak mohou využívat standardizované, vysoce kvalitní služby v každém městě. Portfolio jejích zákazníků zahrnuje vedle řady tuzemských i nadnárodních společností státní instituce i soukromé podniky. Firma se svými 7 000 zaměstnanci nabízí služby pro více než 750 zákazníků na území o rozloze 5,5 milionu metrů čtverečních. Mezi její hlavní činnosti patří úklidové a facility management služby. V roce 2020 vygenerovala tržby ve výši 45 milionů EUR.

Podle Top European Facility Management Survey z roku 2021, který provedla švýcarská společnost Drees & Sommer na mezinárodní úrovni, jsme 13. největší FM společností podle tržeb v Evropě

“B+N Referencia Zrt. získala vlastnictví Inwemer System v konkurenci prestižních mezinárodních společností. Jsem hrdý na to, že po loňských akvizicích z nás tento krok udělal předního hráče na regionálním trhu. V roce 2020 jsme dokázali, že znalosti a odbornost našich kolegů obstojí i na mezinárodním trhu. Regionální expanze je pro nás skutečným úspěchem. Podle Top European Facility Management Survey z roku 2021, který provedla švýcarská společnost Drees & Sommer na mezinárodní úrovni, jsme 13. největší FM společností podle tržeb v Evropě.

Převzetím Inwemer System s jeho 30 letou historií jsme jednoznačně postoupili o další úroveň. Integrace zkušeností a odborných znalostí polské společnosti je pro B+N Referencia Zrt velkou výzvou a zároveň obrovskou příležitostí. Jsem si jist, že po vzoru úspěšných maďarských, českých, slovenských, rumunských a slovinských akvizic budeme významným hráčem i na nejdominantnějším trhu regionu, tedy na trhu polském. Velikost naší společnosti, která je nyní značná i na evropské úrovni, a naše rozsáhlé portfolio služeb poskytne našim zákazníkům řadu výhod. Naše synergie a nákladově efektivní operace zajišťují obrovskou konkurenční výhodu na každém trhu.“ – řekl Ferenc Kis-Szölgyémi, generální ředitel společnosti.

Dodal: „Využíváme naše zdroje v okruhu zaměstnanců na dělnických profesích. Vzhledem k tomu, že evropští dělníci pocházejí převážně z regionu střední a východní Evropy, jsem přesvědčen, že tato významná zásobárna pracovních sil zlepší naši konkurenceschopnost i v západní Evropě. Na základě této výhody plánujeme další expanzi.“

B+N Referencia Zrt. utváří budoucnost facility managementu

Kromě neustálého zlepšování svých služeb klade velký důraz na technologické inovace. Firma věří, že automatizace a robotizace nabývají stále většího významu i v tomto tradičním odvětví. To je důvod, proč před několika lety založili oddělení výzkumu a vývoje s 20 zaměstnanci, což nemá v historii facility managementu v Maďarsku obdoby. Technologické novinky oddělení R&D jsou nyní dostupné celé mezinárodní skupině společností. Dobrým příkladem toho je proprietární autonomní průmyslový čisticí robot uvedený na trh v roce 2019 nebo mobilní UV dezinfekční zařízení vyvinuté v roce 2020.

B+N Robin

V blízké budoucnosti bude společnost s pomocí revoluční technologické inovace, systému metagenomické analýzy a prognózy, schopna identifikovat patogeny na různých površích. Tato metoda umožňuje rychlou detekci kolonií patogenů a zabraňuje potenciální epidemii. Takto získaná data lze použít jako základ pro sledování účinnosti čištění a dezinfekce. Tento unikátní vynález může dramaticky snížit riziko infekcí v nemocnicích a zlepšit bezpečnost pacientů, zatímco zaměstnavatelé jej mohou využít k zajištění ochrany zdraví a bezpečnosti svých pracovníků.